Az elmúlt időszakban a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara részvétele kapcsán kisebb vita (helyesebben álvita) bontakozott ki a kamarák szerepéről a felsőoktatás irányításában. Volt aki óvta a területet ettől, volt aki pártolta a gazdaság szereplőinek részvételét, irányító funkcióját.
A tények azt mutatják, hogy a felsőoktatás irányításában mindig részt vettek a kamarák, illetve a kamarák delegáltjai.
A kamarák mind a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságba (illetve jogelődjeibe), mind a 2012-ben megszűnt Felsőoktatási és Tudományos Tanácsba illetve utódjába a Felsőoktatási Tervezési Testületbe delegáltak tagokat. A két testületnek 2006-ig döntő szava volt abban, hogy az országban hol, milyen intézmények alakulnak ki, milyen képzések indulnak. 2006 után a MAB szava döntő volt a kérdésben, az FTT a miniszter tanácsadó testületeként működött tovább.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.